Proč nosit podprsenku?

Přemýšlela jste někdy nad důvody, proč nosíte podprsenku? Je to pro vás módní doplněk? Je to brnění, který chrání vaše poklady? Pomáhá vám vytvarovat postavu? Je to pro vás společenská nutnost? Máte velká prsa a potřebujete pomoc s každodenní zátěží?

1971 přišla sloupkařka Ann Laders z Chicago Sun Times s testem s propiskou, kdy si zastrčíte propisku pod prso a pokud propiska nespadne, pak byste měla nosit podprsenku. Což vám tu píšu hlavně pro pobavení, než jako radu, kterou byste se měla řídit.

Než se pustíme do podprsenek, začneme tím, co podprsenka drží. Poprsím. Prsa jsou usazená mezi druhým a pátým žebrem. Přirozenou oporu jim poskytují Cooperovy vazy a pojivová tkáň, ovšem čas a různé životní etapy způsobí, že prsa se mění a povadají.

Opravdu padnoucí podprsenka poskytuje podporu, prsa pozvedne do jejich původní polohy, čímž poskytne mladší vzhled a zvýrazní pas. Ovšem její funkce není pouze čistě estetická, ale má vliv i na naše zdraví. Zvednutí poprsí může ulevit od podráždění pokožky pod prsy, hlavně v parných vedrech, kdy se zde hodně potíme.

Opravdu padnoucí podprsenka je pohodlná na celodenní nošení, pomáhá ulevit krku, ramenům a zádům od bolesti. Nemusíte si jí během dne stále upravovat. Některé střihy jsou také navržené tak, aby redukovaly pohyb prsou i při náročných aktivitách a tím brání tomu, abyste si potrhala Cooperovy vazy.

Abyste se mohla cítit sebevědomě, musíte se prvně cítit pohodlně.

Pokud se rozhodnete podprsenku nosit a je jedno, jaké k tomu máte důvody, zjistíte, že nenajdete jednu univerzální. Ženy mají různé postavy a poprsí, potřebují různé střihy, protože každé sedí něco jiného. Navíc potřebujeme různé podprsenky pro různé aktivity – na sport, do práce, do společnosti, pro mateřskou etapu nebo po operaci.

Oblečení neslouží pouze jako halítko pro naše nahé tělo, ale také komunikuje. Sděluje ostatním naše postavení, zájmy, náladu, aktivity, členství ve skupině apod. Spodní prádlo také komunikuje, ovšem jeho jazyk je více osobní. Mluví především k nám a může ovlivnit naše pocity.

Není nic více ženského a osobního, než vybírat podprsenku a já doufám, že si tuto aktivitu budete patřičně užívat a že tento blog vám spoustu věcí usnadní.

Hlavně nezapomeňte, ať děláte cokoliv….

Milujte své prádlo. Milujte svou ženskost. Milujte sama sebe.

Klára z OP Prádla

P.S. Jak jste na tom vy? Napište mi do komentáře, jaké pocity ve vás vyvolává podprsenka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.